UROCZYSTOŚĆ OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

  UROCZYSTOŚĆ CHRZTU PAŃSKIEGO

  UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

  UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

  UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY


  1 MAJA 2011

  BEATYFIKACJA
  JANA PAWŁA II

  APOSTOŁA EUCHARYSTII
  TRIDUUM PASCHALNE  WIELKI TYDZIEŃ
  ROCZNICA ZAMACHU POD SMOLEŃSKIEM

  11 MIESIĘCY OD TRAGEDII
  POD SMOLEŃSKIEM  DROGA KRZYŻOWA

  WIELKI POST  W WIELKIM POŚCIE BĄDŹ SZCZĘŚLIWY
  I USZCZĘŚLIWIAJ INNYCH
  PRZEMIANĄ SWEGO ŻYCIA


  Środa Popielcowa rozpoczyna okres czterdziestodniowego przygotowania do największej chrześcijańskiej uroczystości - Świąt Paschalnych. Wielki Post, bo tak nazywa się ten okres, trwa do początku liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej sprawowanej w Wielki Czwartek.


  CZYTAJ WIĘCEJ


  MOJE ULUBIONE VIDEO  SŁUCHOWISKA: SEN SZYMONA, ŚWIADECTWO LESZKA

  FILMY: POLSKA STYGMATYCZKA, EGZORCYZMY ANNIELINE MICHEL

  KATECHEZY: ZBAWIENIE NIEWIRZĄCYCH, RZECZY OSTATECZNE, ODMIENNA ORIENTACJA

  PÓŁ ROKU OD TRAGEDII POD SMOLEŃSKIEM

  “ŻEGNAJCIE”

                      We mgle zginęły ICH pragnienia,
                      we mgle spłonęły ICH nadzieje,
                      a myśli wiatr na pole rzucił,
                      w zieleni drzewa życie skrócił

                      I tylko on na polu został,
                      a mgła opadła, jest już rosą,
                      i cisza przeszła nad głowami
                      tych, co te dusze pożegnali

                      O mój Narodzie, Polsko moja,
                      ile dramatów Twym udziałem,
                      dziś żegnasz tych co cię kochali,
                      w Historię kart się zapisali...

                      A my jesteśmy cisi,sami,
                      w żałobę czerni zaplątani,
                      i smutnie swe schylamy głowy,
                      łzą znacząc nasze dni odnowy...

                      (*) Panie Prezydencie... Dziękuję za walkę o historię i Polskę


  WAKACJE Z BOGIEM - rozważanie Benedykta XVI

  W świecie, w którym żyjemy, wzmocnienie ciała i ducha jest niemal niezbędne, zwłaszcza dla tych, którzy mieszkają w mieście, gdzie warunki życia i jego nierzadko szaleńcze tempo pozostawiają mało miejsca na wyciszenie, refleksję, odprężający kontakt z przyrodą. Wakacje to również dni, kiedy można poświęcić więcej czasu modlitwie, lekturze i rozważaniom nad głębokim sensem życia, w pogodnej atmosferze, jaką stwarza życie rodzinne i przebywanie z najbliższymi.
  Czas wakacji to także wyjątkowa okazja, by kontemplować sugestywne piękno przyrody, wspaniałą Ťksięgęť dostępną dla wszystkich, dużych i małych. W kontakcie z przyrodą człowiek widzi siebie we właściwych proporcjach, odkrywa, że jest stworzeniem, małym a zarazem wyjątkowym, Ťzdolnym odkryć Bogať, ponieważ jego duch otwarty jest na Nieskończoność. Przynaglany pytaniem o sens, które nurtuje ludzkie serce, dostrzega on w otaczającym go świecie ślad dobra, piękna i Bożej Opatrzności, i niemal spontanicznie otwiera się na uwielbienie i modlitwę.

  Benedykt XVI Wakacje z Bogiem Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański". 17 lipca 2005 — Les Combes Fragmenty za portalem: www.opoka.org.pl  WOJNA W KIRGISTANIE

  ŚMIERĆ, ZNISZCZENIA, DRAMAT MILIONA LUDZI

  Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nawet milion osób mogło zostać bezpośrednio lub pośrednio dotkniętych z powodu przemocy na tle etnicznym podczas starć w Kirgistanie. W ciągu kilku dni zamieszek między Kirgizami a Uzbekami zginęło około dwóch tysięcy ludzi.

  CHRZEŚCIJANIE PRZEŚLADOWANI W 75 KRAJACH

  Przez komunistów, wyznawców Islamu i Hinduistów

  Współcześnie w 75 krajach na świecie dochodzi do prześladowań chrześcijan oznacza to, że w co trzecim kraju na świecie łamie się podstawowe prawo człowieka do wolności religijnej zgodnie z art. 18 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.  PRZEŚLADOWANIE CHRZEŚCIJAN W INDIACH

  Prześladowani przez hinduistów

  Na pogromach chrześcijan w Indiach można zarobić. Jak donosi brytyjski dziennik "The Times", za zabicie chrześcijanina czy zburzenie jego domu hinduistyczni ekstremiści płacą gotówką, żywnością bądź alkoholem. Za głowę księdza można dostać 250 dolarów.

  Wciąż nie wiadomo dokładnie, ilu chrześcijan zginęło w tegorocznych pogromach w Indiach. Liczbę zabitych szacuje się na od kilkudziesięciu do kilkuset. Zburzono też bądź spalono tam tysiące domów i kilkaset kościołów. Choć w ostatnich tygodniach sytuacja nieznacznie się poprawiła, wielu chrześcijan wciąż pozostaje na wygnaniu. W samym tylko okręgu Kandhamal w obozach uchodźców przebywa ich 11 tys. Nie chcą wracać do domów, bo boją się kolejnych prześladowań i zmuszania do porzucenia wiary w Chrystusa.

  MODLITWA ZA INDIE

  Ojcze nasz, któryś jest w Niebie, Ty sprawiasz, że słońce wschodzi nad złymi i dobrymi. Twój Syn Jezus Chrystus umarł za wszystkich, a po Swoim chwalebnym zmartwychwstaniu, zachowując na Ciele rany Swej Świętej Męki Boską mocą podtrzymuje teraz tych, którzy cierpią prześladowanie i ponoszą męczeństwo za wiarę i wierność Kościołowi. Ojcze, pełen miłosierdzia i mocy, spraw, aby współczesny Kain nie mordował Swego słabego i niewinnego brata Abla. Aby prześladowani chrześcijanie w Indiach mogli trwać razem, tak jak Maryja, Matka Jezusa u stóp Krzyża. Opiekuj się tymi, którym zagrażają przemoc i niepewność. Niech Duch Święty, który jest miłością sprawi, aby świadectwo i krew tych, którzy umierają przebaczając swoim prześladowcom, przynosiły obfite owoce. Amen.

  ANTYCHRZEŚCIJAŃSKIE NASTROJE W NIGERII

  Prześladowani przez Muzułmanów

  Nigeria, podobnie jak Indie, jest obecnie kolejnym krajem, w którym występuje zjawisko, które można nazwać pogromem chrześcijan. I podobnie jak w tamtym przypadku, światowe media milczą na ten temat.
  Muzułmańscy ekstremiści podpalają kościoły wspólnot chrześcijańskich i zabijają osoby, które wyznają tą wiarę.
  "Rząd jest zdeterminowany, by znaleźć sprawców zbrodni bez względu na funkcje, jakie sprawują" - podkreśla wiceprezydent Goodluck Jonathan. Nad bezpieczeństwem chrześcijan czuwa wojsko. Nigeria liczy ponad 150 mln mieszkańców. Południe zamieszkują muzułmanie, a północ - chrześcijanie. W samym listopadzie 2008 zginęło ponad 400 osób, a w styczniu 2010 prawie 300 osób z powodu zamieszek międzyreligijnych.
  Antychrześcijańskie nastroje w tym kraju cały czas się potęgują. Pozostaje mieć nadzieję, że modlitwy i kampanie informacyjne o sytuacji chrześcijan w tym kraju zmienią ich sytuację.  PRZEŚLADOWANIA CHRZEŚCIAJAN W WIETNAMIE

  Prześladowani przez władze komunistyczne

  Komunistyczne władze Wietnamu coraz bardziej drastycznymi metodami zwalczają chrześcijaństwo, sekują obywateli wyznających wiarę w Jezusa Chrystusa, niszczą światynie, symbole. Dochodzi do przejmowania własności kościołów, uwięzień, pobić. Media niemal codziennie przekazują nam sygnały o antychrześcijanskiej ofensywie, równiez w tym kraju.  PRZEŚLADOWANIA CHRZEŚCIAJAN W PAKISTANIE

  Prześladowani przez władze komunistyczne

  Parę dni temu, w Pakistanie, doszło do kolejnych podpaleń i pobić chrześcijan. Poniżej znajduje się opis tego wydarzenia na podstawie relacji naocznego świadka, Finiasa Paul. Większość ataków na chrześcijan przebiega wg podobnego schematu, więc ta relacja może uświadomić z jak trudną sytuacją muszą się mierzyć mieszkający tam ludzie  PRZEŚLADOWANIA CHRZEŚCIAJAN W EGIPCIE

  Prześladowani przez władze komunistyczne

  24 Listopada w miasteczku Abu Schuscha spaliło i splondrowało ok. 3000 muzułmanów 80% sklepów chrześcijan. Tym razem na islamskim Uniwersytecie, Al-Azhar, w Farschout, islamscy teolodzy podpurzali swoich studentów przeciw chrześcijanom.
  Muzułmanie wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, by pokazać chrześcijanom, że mieszkają w muzułmańskim państwie. W listopadzie ubiegłego roku w wiosce Tayyiba aresztowano 50 Koptów, których sklepy zostały następnie splądrowane. Powód? Chrześcijański chłopiec nieświadomie naruszył muzułmański obyczaj.  PRZEŚLADOWANIA CHRZEŚCIAJAN W INDONEZJI

  Prześladowani przez wyznawców Islamu
  10 CZERWIEC 2010
  DWA MIESIĄCE OD KATASTROFY
  PAMIĘTAJ I MÓDL SIĘ O PRAWDĘ

odsylacz

© sister